امروز

دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳

  ساعت

۰۸:۳۹ قبل از ظهر

سایز متن   /

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهرستان شازند در نطق میان دستور خود، گفت: آنچه عرض می‌کنم برای رضای خدا و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و اصول و دستاورد‌های آن از جمله مجلس است، اما منفعل، انفعال. اگر بخواهم یک ارزیابی ساده سیاسی از روند تصمیمات یک سویه وحشتناک و خطرناک چند نفر از متولیان مطلق‌نگر مسائل کشور در خصوص مولدسازی دارایی‌ها و ثروت ملی داشته باشم با پذیرش تمام تبعات آن می‌توانم بگویم این اقدامات پر هزینه و بسیار خطرناک چیزی شبیه یک فاجعه برای کشور است.

محمود احمدی بیغش ادامه داد: در این تصمیم خطرناک، مطلبی که این بنده ناچیز را متعجب‌تر از این تصمیم مسئله‌دار نموده سکوت شدید نمایندگان مجلس در برابر این اقدام متوهم است. سوال مهم این است که اساسا شورای عالی هماهنگی در کدام جایگاه قانون‌گذاری و تصمیم‌سازی قرار گرفته که می‌تواند با نادیده گرفتن ارکان رسمی قانون‌گذاری کشور از جمله مجلس به ظاهر قانون‌گذار وارد چنین تصمیم گیری‌های مسئله‌دار، بدون پشتوانه قانونی و از دم الی‌آخر بشود.

وی افزود: آقای رئیس؛ شما دقیقا بفرمایید کجای این دایره قدرتمند و مطمئن قرار گرفته‌اید که به عنوان یک عضو از شورای هماهنگی اقتصادی وارد چنین تصمیم گیری می‌شوید. یا آقای مخبر از کدام پشتوانه نامرئی قدرت بهره می‌برد که صاحب چنین شکوه و عظمتی برای ثروت‌های ملی کشور می‌شود.

احمدی بیغش خطاب به رئیس مجلس اضافه کرد: چرا تا به حال از این قدرت با شکوه پشت صحنه استفاده نکردید و این آقای معاون اول را بابت عدم ارائه گزارش شفاف و بی‌پرده از واکسن کرونا مورد نظارت و مواخذه قرار ندادید؛ آیا جناب مخبر آنجا هم بابت عدم پاسخ‌گویی و خسارت‌های مرگباری که به کمک دولت روحانی به کشور وارد کرد، از مصونیت قضایی برخوردار بود؟ اگر اسم این نوع تصمیمات ترویج اقدامات فرا قانونی نیست پس چیست؟ اگر این اقدام یک کاپیتولاسیون داخلی نیست پس چیست؟ مگر می‌شود این را همان بدعت‌گذاری‌های غلط ندانست که از آن بوی رفتار نادرست به مشام می‌رسد. اساسا مگر این دارایی متعلق به دولت است که بخواهد در یک فرآیند بسیار مسئله‌دار و بهره مندی از حاشیه امن به نهاد‌های غیر شفاف و غیر پاسخگو واگذار شود.

وی تاکید کرد: به والله اگر ذره رفتار انقلابی در این مجلس بود باید امروز در اعتراض به این تصمیم صحن مجلس را ترک می‌کردند تا سران قوا خودشان تصمیم بگیرند.

نماینده مردم شازند در مجلس اظهار کرد: جناب آقای محسنی اژه‌ای؛ حضرتعالی در مقام قاضی‌القضات که امید را بعد از مدت‌ها به دستگاه قضاوت برگرداندید چرا تن به چنین مصوبه‌ای دادید. آیا با وجود این همه قضات برجسته، صاحب نام، حقوقدان حاذق کشوری، لازم نبود در مورد چنین تصمیمی خدشه‌ای، استمزاج و اظهار نظر حقوقی و فنی بشود، بالاخص در خصوص بلا اثر کردن تمام قوانین موصوف و مربوطه آن هم به مدت دو سال؟

احمدی بیغش خاطرنشان کرد: من انتظار دارم مجلس قبل از اینکه بیشتر به کمای تصمیمات فرا قانونی فرو برود حداقل یک بار بعد از سه سال عمر خود در این دوره ورود مسئولانه و شجاعانه به این نوع موضوعات و همچنین محدود کردن اختیارات هیأت رئیسه داشته باشد و مجلس همانگونه که تاکید به امام و رهبری عزیز است مجلسی بر اساس قانون اساسی باشد.

منبع، ایلنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد