امروز

چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳

  ساعت

۰۳:۱۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

بخشدار کوچصفهان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این بخش با محکوم کردن جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه گفت: همه آزاد مردان و زنان در تمام جهان همصدا با مردم مظلوم غزه این حمله های وحشیانه رژیم جعلی صهیونیستی را محکوم کردند.
علی حسین پور در ادامه به هفته پدافند غیر عامل اشاره کرد و گفت: پدافند غیر عامل به مجموعه اقدامات غیر مسلحانه که باعث افزایش بازدارندگی و کاهش نقاط آسیب پذیر است باز می گردد.
وی به کارکردهای پدافند غیر عامل اشاره کرد و گفت: این کارکرد ها شامل حفاظت از جان و مدیریت مردم ، حفاظت از زیر ساخت های اساسی و استمرار خدمات ضروری و حفاظت از تاسیسات و تجهیزات زیر ساختی و حفاظت از شهرها و روستاها در جنگ و تامین نیازهای مردم است.
بخشدار کوچصفهان گفت: در زمینه پدافند غیر عامل هر کاری در کشور انجام بدهیم اگر مشارکت مردم نباشد، نمیتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم.

وی با بیان این مطلب که کشور ما از نظر منابع طبیعی، زیرزمینی و معادن و … یکی از سه کشور نخست جهان است گفت: اما بالاترین سرمایه ای که بعد از انقلاب دیده شد و باعث تداوم و استمرار انقلاب شد سرمایه اجتماعی است.

‌حسین پور با تاکید بر اینکه اتکا به سرمایه اجتماعی سبب رشد پیشرفت در کشور و بازدارندگی کلیه تهدیدات بالقوه خواهد شد گفت: این سرمایه بر پایه مشارکت و انسجام و اعتماد اجتماعی است. بعد از انقلاب حضور و مشارکت اجتماعی مردم در انتخابات، کشور ما را در رده های بالای جهان در موضوع مشارکت اجتماعی و مدنی قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم گفت:همانطور که مقام معظم رهبری فرموند وظیفه وزرات کشور و هیات های اجرایی انتخابات، برگزاری انتخابات بر پایه ۴ مولفه سلامت، امنیت، مشارکت و رقابت است، تلاش حداکثری خواهیم کرد که انتخابات بی‌نظیری داشته باشیم تا با افزایش مشارکت مردم در انتخابات، باعث بیشتر نمایان شدن سرمایه عظیم اجتماعی در برابر تمام تهدیدات دشمنان قسم خورده ایران باشیم.

وی گفت:همه ما وظیفه داریم در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی، مشارکت بیشتری در انتخابات داشته باشیم.

بخشدار کوچصفهان با اشاره به اینکه برای افزایش اعتماد عمومی همه مسئولان شهری و روستایی باید اقدامات درستی انجام دهند گفت: حضور مسئولان بخش ، دهیاران و شوراها و …در بین مردم و رسیدگی به مشکلات آنان از اقدامات درستی برای افزایش، اعتماد ملی خواهد بود.

وی در ادامه به قیمت برنج اشاره کرد و گفت: در هر روستایی در بخش کوچصفهان حضور پیدا میکنم شاهد درد دل های کشاورزان زحمت کش هستم، این درد و دل ها را به مسئولان بالادستی و نمایندگان انتقال میدهیم و امیدواریم با اقدامات نمایندگان محترم استان شاهد قیمت مناسب محصولات کشاورزی و به صرف کشاورزان باشیم.

وی گفت: همه اقلام در کشور گران شده است و کشاورز شغلی غیر از کشاورزی ندارد و با فروش محصول خود باید مايحتاج زندگی را تهیه نماید اما متاسفانه آنچه شاهد هستیم آن است که برنج به قیمت منصفانه و منطقی به فروش نمیرود.

وی در پایان در مورد نانوایی های بخش کوچصفهان گفت : همه نوع همکاری را با نانوانی های بخش انجام شده است و از نانوایان می خواهم که با مردم مهربان تر و منصفانه تر برخورد کنند و در عرضه نان با کیفیت تر به مردم کوشا باشند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد