امروز

چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳

  ساعت

۰۲:۵۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

سمیه محمودی  نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد عفاف و حجاب،گفت: حجاب جز دین و فرهنگ ماست.حجاب باید هم از جانب خانم ها و هم آقایان رعایت شود اینگونه نیست که حجاب فقط متعلق به خانم ها باشد بلکه باید آقایان هم رعایت کنند. این لایحه نمی تواند افراد را باحجاب کند و بسیار ضعیف است. ما به جای اینکه بیایم و جریمه کنیم و بزن و ببند راه بیندازیم باید کار فرهنگی انجام دهیم.

عضو‌فراکسیون زنان مجلس اظهار کرد: در کشور ما متولیان مسائل فرهنگی و اجتماعی زیاد هستند. الان در حوزه اقتصاد هم همین گونه است و متاسفانه متولیان همدیگر را هم قبول ندارند و همین باعث می شود که این شرایط ایجاد شود. به متولیان امور فرهنگی نقد دارم که چرا رها کردند و کار فرهنگی انجام ندادند که ما الان دچار مشکل شویم.

وی افزود: البته الان هم راهکار برای حجاب در جامعه کار فرهنگی است و با جریمه کسی با حجاب نمی شود. ما به جای اینکه بیایم و‌ درگیری ایجاد کنیم که مسئله را تشدید کنیم بیایم و‌ روش‌های را استفاده کنیم که فرد اعتقادا سمت حجاب بیاید نه اینکه اجبارا بخواهد این کار را انجام دهد.

او در پاسخ به این سوال که اقدامات قهری در حوزه حجاب داشتیم و نتیجه آن را نیز در شهریور سال گذشته دیدیم گفت: هر کشوری قانونی دارد و اگر افراد قانون را رعایت نکنند با آن فرد برخورد می کنند. هر کسی وارد کشوری می شود ملزم است که حتی اعتقاد هم ندارد قانون را رعایت کند و اگر رعایت نکند باید مجازات شود. ما معتقدیم باید در مرحله اول به گونه ای در حوزه حجاب رفتار شود که ما خودمان به قانون کشور احترام بگذاریم و قوانین ‌کشور هم در این موضوعات کامل است و چیزی نیست که بخواهیم قانون جدید برای آن وضع کنیم.

نماینده مردم شهرضا در مجلس ادامه داد: اینکه به قانون احترام نمی گذارند این را باید ببینیم چه اتفاقی افتاده است. این کارهایی که ما انجام می دهیم روبنایی است و زیربنایی نیست. جریمه، عدد و رقم کار روبنایی است و‌ اگر هم تاثیر بگذارد تاثیراتش خیلی کوتاه مدت است و تاثیر عمیقی ندارد. این کارهای روبنایی نه تنها برای این نسل بلکه برای نسل های آینده هم تاثیر نخواهد داشت.

این نماینده مجلس اضافه کرد: ما باید کارهای عمیق و فرهنگی انجام دهیم. دوستانی که باید کار فرهنگی کنند باید خودشان را از حوزه سیاست خارج کنند. کسی که قرار است در حوزه اجتماعی کار کند خودش را در حوزه سیاسی وارد نکند. متاسفانه یکی از اتفاقات بدی که در کشور ما می افتد و نه فقط در حوزه های فرهنگی بلکه در حوزه های اقتصادی و ورزش هم افتاده این است که همه چیز سیاسی شده است. من فکر می کنم اگر هر کسی سر جای خودش کار خودش را انجام دهد ما با این مسئله روبرو نبودیم.

وی خاطر نشان کرد: دوستان بروند ببیند چکار کردند چه مسیری را طی کردند که این اتفاق افتاده است، این مسیر را دوباره طی نکنند و بدترش نکنند ریشه یابی کنند و به دنبال موضوعاتی بروند که شرایط را بهبود ببخشند. این شرایط برای مردم و دولت خوب نیست. باید روابط متقابل بین مردم و حکومت باشد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد