امروز

دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳

  ساعت

۰۹:۳۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

یک فیزیوتراپ به تشریح ویژگی‌های یک کیف و کفش استاندارد برای دانش‌آموزان پرداخت.

دکتر محمدباقر شمسی با اشاره به شروع فصل خرید مدارس گفت: یکی از مهم‌ترین وسایل مدرسه کیف است که انتخاب نامناسب آن می‌تواند آسیب‌های بسیاری برای دانش آموزان به همراه داشته باشد.

وی افزود: دانش‌آموزان هر روز کیف خود را حمل می‌کنند و اگر این کیف استاندارد نباشد، می‌تواند ستوان فقرات و مهره‌های گردن دانش‌آموزان را دچار مشکل کند.

شمسی بهترین کیف مدارس را کوله پشتی عنوان کرد و افزود: استفاده از کیف‌های دوشی و دستی برای دانش‌آموزان توصیه نمی‌شود، چرا که استفاده از این نوع کیف‌ها فشار زیادی را به یک طرف بدن وارد می‌کند.

وی افزود: کوله پشتی‌ها هم باید دارای دو بند باشند تا فشار به خوبی در هر دو قسمت بدن تقسیم شود. بند‌های کوله پشتی هم باید پهن باشد تا به خوبی روی شانه قرار گیرد، همچنین باید قابلیت تنظیم داشته باشد تا کوله پشتی هنگام حمل دقیقا روی قسمت پشت قرار گیرد.

وی در خصوص ابعاد کوله پشتی هم گفت: متاسفانه برخی والدین فقط به ظاهر کوله پشتی دقت می‌کنند و بعضا کوله پشتی‌های بزرگ را خریداری می‌کنند، درحالیکه کوله پشتی باید متناسب با جثه دانش‌آموزان باشد تا دچار آسیب ستون فقرات نشوند.

شمسی در خصوص ویژگی‌های کفش مناسب برای دانش‌آموزان هم گفت: بهترین کفش برای دانش‌آموزان به دلیل تحرک بالایی که دارند، کفش ورزشی است.

وی افزود: پنجه کفش باید پهن باشد تا انگشتان پا به خوبی در آن‌ها قرار گیرد و از طرفی پاشنه کفش هم باید حدود دو تا سه سانتی‌متر باشد.

این فیزیوتراپ بهترین جنس برای کفش دانش‌آموزان را هم چرم عنوان و اظهار کرد: پای دانش‌آموزان با توجه به تحرک زیادی که دارند تعریق بسیاری دارد، بنابراین بهترین جنس کفش برای آن‌ها چرم است که جریان هوا را به خوبی در فضای داخل کفش برقرار می‌کند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد